• /

  ازدواج آسان

 • /

  ازدواج آسان

 • /

  ازدواج آسان

 • /

  ازدواج آسان

 • /

  ازدواج آسان

۳۱ مطلب در مهر ۱۳۹۵ ثبت شده است

داروی شهوت و غفلت

 • جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵
 • ۰

🔺 پرسش و پاسخ

🔺🔻🔺🔻🔺🔻🔺🔻


🔵 فرموده بودید شما دخترها متوجه نیستید که رفتارهای شما چه تاثیراتی روی مردان می گذاره! حتی نوشته بودین که مردان متاهل بیشتر در معرض این لغزش ها هستند و .... .راستش من ترسیدم! چون من آقایون متاهل رو مصون می دونستم. اونم چون شنیده بودم که اونها دیگه بالاتر از حرف و ادا و ... دیدن و چشیدن و دیگه حرف و نگاه و اینها از راه بدرشون نمی کنه. برای همین راحت بودم تو برخورد باهاشون.

🔴 البته من کلا آدم راحتی نیستم. علت ازدواج نکردنم هم همینه که تا مرد ببینم فرار می‌کنم. مامانم تنها نکته تربیتی‌ای که یاد من دادند این بود که با نامحرم باید کوتاه و سرد و خشن و به ضرورت حرف زد. اما با متاهل ها نسبت به مجردها راحت‌تر بودم. الان ترسیدم. مخصوصا که من با آقایون همکار هستم. سوالم اینه که باید چه کار کنیم؟ چه نکاتی رو مراعات کنیم؟ 

چشم به راه

رسم و عرف جامعه خواستگاری آقایون از خانم ها بوده و هست؛هرچند که بالعکسش هم اشکالی نداره از نظر دین ما؛ولی به هر حال آقایون به خواستگاری خانم ها می روند.

خب حالا این وسط آقایی که میخواد بره خواستگاری یه خانم گرفتاری کم نداره؛ یه قلم گرفتاری اش همین سربازی است. سربازی که 21 ماه تا 2 سال یا باید بین خانمش و او فاصله بندازه و یا اون رو در صف انتظار ازدواج برای بعد از سربازی قرار بده. منصفانه ببینیم این سربازی به نفع کیه؟ هیچ کس نفی نمیکند امنیت کشور و نیاز به سرباز رو؛اما خدمت سربازی نباید با ساختارهای زندگی متناسب باشه،برای من جای سواله که در کشورهای اروپایی سربازی چرا اختیاری است؟؟ ولی در کشور ما حتی جوان ها همین رو هم خیلی اوقات نخواستن و میخوان حداقل وضع بهتر بشه.

این یه عریضه برای سربازی نیست؛یه معبر برای زندگی است. معبری که فعلا نمیدونم چرا مسئولین به جای باز کردنش ؛بیشتر توش مین گذاری میکنن. منظورم واضحه؟؟قصه از این روشنتر نمیشه،سرباز رو تو چهار راه و آبدارخانه و هزار جا میبرن و اسمش هم شده خدمت؛خدا وکیلی قراره خدمت وظیفه اینجوری باشه. خب چرا این قدر طولانی ؛مگه ما تو جنگیم ؛2 سال کم نیست از عمر جوانی که اکثرشون هم فارغ التحصیل دانشگاه ها هستن،و این وسط فعلا بگذریم از این که شاید حتی بیکار هم باشن و حالا خدمت مقدس(!!!)هم باید بروند که آخر کار بشن یه مرد حداقل25 ساله.

یه عکسی منتشر شده بود از همسر یکی از این سربازها که آمده بود بدرقه کنه شوهرش رو.بیچاره اون دختر که 2 سال باید ناقص اندر ناقص زندگی کنه اون هم در حالی که میشه این شرایط خودساخته رو بهبود بخشید.

حالا دیگه ما از زخم کشته شدن سربازها و تصادف های اخیرشون و بقیه گرفتاری هاشون حرفی نمیزنیم که اگه بخوایم اینا رو هم شروع کنیم به گفتنش مثنوی هفت من کاغذ میشه.

سربازی یه روی سکه برای آقایونه اما یه سر دیگه ی ماجرا ضرر برای خانم هاست که باید دیرتر ازدواج کنن یا منتظر پایان سربازی و تازه شروع یه زندگی درست و حسابی باشن.

پس سربازی رو راحت بگیرید و تسهیلات بیشتری برای ترغیب جوان ها قائل بشید؛تسهیلات که میگیم نه این که از یه طرف بگیم آقا ازدواج کنید سه ماه سربازی کم؛هر بچه سه ماه کم؛این قاعده ی درستی نیست؛از اون طرف سربازی تو همون شکل سنتی و اجباری بمونه و دلمون رو خوش کنیم که داریم برای ترویج ازدواج کاری می کنیم.

باشد که جوان ها رو بیشتر درک کرده و به فکرشون باشید؛نه اینکه تظاهر به دلسوزی کرده و کارهای سرسری کرده و دلسردتر از هر روزشان کنید.

 • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵
 • ۰

🔮شهید زین الدین به روایت همسرش


‍ 🌴🌴🌴🌴🌴🌴🌴


      🌸قسمت3

 ⚪️ این ده روز اندازه ی یک سال بر من گذشته بود . پرسید :خُب چه طوری رفتی بیمارستان ؟ با کی رفتی ؟ ما را هم دعا کردی ؟ حرف هایش که تمام شد ، گفتم :خب ! خیلی حرف زدی که زبان اعتراض من بسته شود . گفت : نه ، ان شاءالله می آیم . دوباره بهت زنگ می زنم . بعد از ظهر همان روز دوباره تلفن زد . گفت : امشب مامانم اینها می آیند دیدنت . این جا بود که عصبانیت ده روز را یک جا خالی کردم . گفتم: نه هیچ لزومی ندارد که بیایند .اولین بار بود که با او این طوری حرف می زدم . از کسی هم ناراحت نبودم . فقط دیگر طاقت تحمل آن وضعیت را نداشتم . باید خالی می شدم . باید خودم را خالی می کردم . گفت: نه ، تو بزرگ تر از این حرف ها فکر می کنی . اگر تو این طوری بگویی من از زن های بقیه چه توقعی می توانم داشته باشم که اعتراض نکنند . تو با بقیه فرق می کنی .

🍁 حدیث ازدواج

🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩

🍁به نظر شما بالاترین عبادت چیست؟

⭕️شاید بگویى: خوب معلوم است جواب این سؤال، نماز است، چرا که نماز ستون دین است و خدا نماز را بیش از همه چیز دوست دارد، ولى جواب این نیست.

💠 با این افراد ازدواج نکنید

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹


❇️ازدواج مسیر زندگی هر فرد را تعیین می کند، اگر در این مسیر همسفرمان را درست انتخاب کنیم آینده روشن در انتظار ماست


 ولی اگر تصمیمی نامناسب اتخاذ نماییم مشخص نیست چه سرنوشتی ما را به سوی خود فرا بخواند.😱


🔴ازدواج با پدر بزرگ

رعایت فاصله سنی میان زوجین بسیار مهم است. شاید خواستگار مورد نظر دارای خصوصیات برجسته باشد اما اگر اختلاف سنی به میزانی است که می توان گفت زوجین از دو نسل متفاوت هستند، قطعا در آینده اختلاف دیدگاه ها بیشتر خود را نشان خواهد داد و مسیر زندگی را ناهموار خواهد ساخت.❌


⚫️اختلاف مذهبی 

وقتی که ازدواج می کنیم در واقع با یک فرد ازدواج نمی کنیم بلکه با یک خانواده وصلت می کنیم. خانواده ها نقش مهمی را در روابط زناشویی فرزندانشان ایفا می کنند.

ازدواج در این دولت و اون دولت

 • شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵
 • ۰

📢 کی لگد به بختمان نزنیم؟

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

⭕️ اکثرا از ازدواج دیر و ترس از اون گفته میشه. سوال اینه آیا اگر کسی حتی بعد از مدتی آشنایی به دل ننشست ، ایمان عادی داشت و مذهبی بود ولی خب خیلی چیزاش میلنگید (از نظر معیشت و فرهنگ و...) ؛ باز اگر هردو کم سن و سالن، دختر رد نکنه اون مورد رو؟ خلاصه کی یک خواستگار رو رد کنیم به قول معروف لگد به بختمون نزنیم؟

💢 شاید اگر بعد از این مورد صبر کردیم واقعا مورد بهتری پیدا شد؟ هم بیشتر به دل نشست هم ایمانش خوب بود هم شرایطش مقبولتر بود؟

 گاهی یک خانواده واقعا نفع میبرن از یک وصلت و طرف دیگر هیچکدوم از معیارها رو نداره .طرف مقابل جز ایمان البته که اون هم معلوم نیست چقدر حقیقی باشه و در نهایت فقط دختر رو شوهرش دادن. 

🔅چه موقع عجله حساب میشه برای ازدواج؟

 گفته شده بعضی دخترا که ازدواج میکنن نالانن از ازدواج زودشون. بگید اگه این شرایط رو داشت عجله حساب نمیشه؟ 

⚜همه‌اش گفته میشه ازدواج. ولی به پسرا بیشتر راهنمایی میشه، کدوم دختر رو نگیرند. به دخترا یعنی هیچ توصیه ای غیر از ایمان ندارید؟!

🌙شهید زین الدین به روایت همسرش


💠💠💠💠💠💠💠💠


          ✨قسمت2

✅  یک هفته قبلش به من گفت از دکتر بپرسم با توجه به اینکه بچه ای در راه دارم آیا می توانم سوار هواپیما شوم . مشکلی نبود . سوریه که رسیدیم فهمیدم آن ها برنامه شان این است که ما را سوریه بگذارند و خودشان بروند لبنان . یک روز و نصفی قبل از رفتن به لبنان و دو روز بعدش با هم بودیم . خوش حال بودم ، خیلی . از دو چیز ؛ یکی زیارت حضرت زینب و رقیه . دیگر ، فرصتی که پیش آمده بود تا با هم باشیم . آن قدر ذوق کرده بودم که می گفتم اصلاً همین جا در هتل بمانیم . لازم نیست مثلاً برویم خرید یا این جور کارها .

🌾 حدیث ازدواج

🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾

💠حضرت امام محمد باقر علیه السلام فرموده اند:


هرکه آزار و اذیت زنان را تحمل کند و بردباری نماید اگرچه در برابر یک سخن ناروا باشد ، خداوند او را از آتش جهنم آزاد کند بهشت را بر او واجب گرداند در نامه عمل او دویست هزار نیکی بنویسد دویست هزار زشتی از آن محو کند مقام او را دویست هزار درجه بلند نماید و به شماره موهای بدنش عبادت یک سال برای او بنویسد.


📚مکارم اخلاق طبرسی به نقل از رساله امام سجاد علیه السلام، شرح نراقی

                 🔸🔹🔸🔹


💠پیغمبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:


هر زنی که در مقابل بد اخلاقى ‏هاى شوهرش ‏بردبارى کند خدا ثواب آسیه دختر«مزاحم‏»را به وى عطا خواهد کرد.

 

📚بحار ج 103 ص 247

💐💐💐💐💐💐💐💐💐

 • چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵
 • ۰